Partijas

Vai politiskā partiju apvienība Attīstībai/Par ir jauns spēks ar kuru ir nopietni jārēķinās?

Šī gadā pieredzētajā vēlēšanu cīņā balsstiesīgajiem bija iespēja vērot vairākus jaunus politiskus veidojumus, kuri apsolīja piedāvāt svaigas idejas un politiskajā vidē ienest jaunas asinis, jo, kā zināms, vēlētāji jau krietnu laiciņu ir sākuši izrādīt nepatiku pret to politiķu daļu, kuri savu dzīvi un karjeru balsta uz sēdēšanu Saeimā. Šāds vēlētāju sašutums un brīžiem pat aizkaitinājums ir saprotams, un šajā vēlēšanu ciklā to savā labā centās izmantot vairākas jaunās partijas vai partiju grupējumi.

Jāatzīst gan, ka vairākas no tām gan ir veidojumi, kuri ir tapuši ar jau pazīstamu politiķu piedalīšanos, kas nozīmē vienkāršu cilvēku pārformēšanos un kandidēšanu no cita saraksta, tomēr varam arī priecāties par daudzajiem jaunajiem vārdiem vēlēšanu sarakstos. Viena no pieminētajām jaunajām apvienībām ir politiskā partiju apvienība Attīstībai/Par, kas Seimā iekļuva ar 12,04% no visām vēlētāju balsīm, kas ir salīdzinoši augsts rezultāts jaunam politiskajam spēkam. 

Kā jau minēts – šī ir jauna politiskā apvienība, kas pirms vēlēšanām bija trīs atsevišķas partijas: Kustība „Par!”, „Latvijas attīstībai” un „Izaugsme”. Lai iegūtu labāku rezultātu nu jau notikušajās Saeimas vēlēšanās tika pieņemts svarīgais lēmums apvienoties vienā politiskajā spēkā un kandidēt kopā, kas, ka redzams, ir nesis augļus, un nu partiju apvienība Attīstībai/Par ir viena no partijām, kuras plāno veidot valdību.

Šīs apvienības galvenais mērķis ir Latvijas politikā ievest jaunus cilvēkus, kuriem ir starptautiska pieredze dažādās jomās, lai apturētu valsts stagnāciju un to vestu ceļā uz attīstību. Partijas mērķis ir Latviju padarīt par valsti, kurā katram iedzīvotājam ir pieejama augstas kvalitātes izglītība un veselības aprūpe pilnīgi bez maksas, kā arī lai pensionāri saņemtu pietiekama apmēra pamatpensiju, kas ļautu pienācīgi dzīvot arī vecumdienās. Šādi plāni un solījumi, protams, ka iet pie sirds lielai daļai vēlētāju, bet vai tie īstenosies nākotnē un vai vispār tiks sperti soļi to izpildei – rādīs laiks. Pagaidām partiju apvienība Attīstībai/Par ir nodarbināta cīņā par valdības izveidi, bet līdz ko tas būs padarīts, sāksies īstais darbs, kurā varēsim redzēt, kā šai apvienībai klāsies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.