Politika

Aivars Lembergs – viena no kolorītākajām personībām Latvijas politikā

Mēs visi vēlamies, lai tie, kuri ir pie varas, palīdz tautai un valstī uzlabo dzīves kvalitāti. Nenoliedzami, ka daudzas reizes pieredzes bagātais politiķis Aivars Lembergs ir ticis uzskatīts par tādu kā Robinu Hudu, kurš līdzekļus pārvirza citur, bet arī dod un dara daudz ko tautas labā. Šis ļoti spilgti parādās pilsētā, kuras mērs viņš ir bijis jau gadu gadiem – Ventspilī. Šī ir pilsēta, kurā iedzīvotāju labklājība tiek uzskatīta par vienu no augstākajām visa Latvijā.

Jāatzīst, ka Ventspils noteikti ir sakopta un moderna pilsēta, kurā ir iespējas ne vien strādāt un mācīties augstskolā, bet arī atpūsties vaigā gaisā un baudīt daudzos kultūras pasākumus – par visu ir padomāts! Tieši šī iemesla dēļ daudzi vēlētos, lai Aivars Lembergs ieņemtu augstu amatu valsts pārvaldē, jo šķiet – ja jau saveda kārtībā Ventspili un no samērā noplukušas ostas pilsētas to padarīja par plaukstošu un skaistu pilsētu, tad kādēļ gan viņš to nevarētu izdarīt visas valsts apmērā?

To izdarīt nav tik vienkārši, jo, lai gan arī katras pilsētas domes darbība sastāv no vairāku cilvēku sadarbības un komunikācijas, to nevar salīdzināt ar valsts aparātu, kurā darbība notiek pārāk daudzos slāņos, lai viens cilvēks tos varētu tik vienkārši ietekmēt. Pēdējos gados Aivars Lembergs ir sācis lēnām pamest politisko skatuvi un pievērsties saviem privātajiem projektiem, kā arī viņš turpina darbu Ventspilī. Katrā ziņā viņa tēls tautas atmiņā paliek ar diezgan pozitīvu noti, jo viņš arī bija viens no tiem drosmīgajiem, kuri tālajā 4. maijā balsoja par deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu“, kas nozīmē, ka viņš bija tiešā veidā iesaistīts modernās Latvijas veidošanā un neatkarīgas valsts atjaunošanā. Vēl kāds interesants fakts par šo kolorīto politiķi ir tas, ka viņš 2000. gadā ir ticis apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, kas ir rets gods, un tas tiek izrādīts tikai īpaši atlasītiem cilvēkiem, kuri valsts labā ir darījuši daudz.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.